PRÍSLUŠENSTVO K POLYKARBONÁTOVÝM PLATNIAM

Polykarbonátové platne LexanTM nájdu uplatnenie v mnohých aplikáciách.
Aby boli dlhodobo využité všetky ich výnimočné vlastnosti, je nutné pri ich inštalácii použiť kvalitné a vhodné príslušenstvo.
Poradíme vám s výberom.

SORTIMENT PRÍSLUŠENSTVA

  • PC profily
  • AL profily
  • Gumové tesnenie
  • Ukončovacie, tesniace pásky
  • Ostatné príslušenstvo
PRÍSLUŠENSTVO K POLYKARBONÁTOVÝM PLATNIAM
PRÍSLUŠENSTVO K POLYKARBONÁTOVÝM PLATNIAM

PC PROFILY

Polykarbonátové profily H a U sú určené na spájanie a ukončovanie plných a komorových polykarbonátových platní Lexan™.
Oba profily sa môžu používať ako v interiéri, tak aj v exteriéri, pretože sú chránené vrstvou odolnou voči UV žiareniu.


HLINÍKOVÉ (AL) PROFILY

Na ukončovanie, spájanie a pripevňovanie platní Lexan™, Carboplak® na nosnú konštrukciu sa používajú hliníkové profily a lišty. Majú dlhú životnosť, farebnú stálosť a sú bezúdržbové. Najčastejšie používané sú bez povrchovej úpravy z prírodného hliníka. V ponuke máme tiež profily v prevedení s povrchovou úpravou elox. A taktiež aj hliníkové lišty s úpravou ELOX vo farbe bronz / hnedá.


GUMOVÉ TESNENIE

Gumové tesnenie, okrem tesnosti a pevnosti spoja, zabezpečuje aj vyrovnávanie rôznej tepelnej rozťažnosti použitých materiálov v konštrukcii. Umožňuje platniam Lexan ™ dilatovať v použitom uchytení. Jeho použitie je nutné pre dodržanie zásad správnej montáže, najmä v strešných konštrukciách. Používa sa medzi spodný nosný profil a platňu Lexan ™, tiež do prítlačných líšt. Je vyrábané z vysoko kvalitnej EPDM gumy. 


UKONČOVACIE TESNIACE PÁSKY

Montážne pásky AntiDUSTtape®  v sériách: G3600 – AD3500 – MaxBreather sa používajú na uzavretie komôr polykarbonátových komorových platní Lexan™, Thermoclear™, Carboplak®, Macrolux®. Slúžia ako ochrana, resp. bariéra proti vniknutiu nečistôt, prachu, hmyzu do priestoru platne a zároveň odvádzajú nadmernú vlhkosť z priestoru platne.
Pásky sa lepia na kraje strán komorovej polykarbonátovej dosky kde ústia otvory komôr. Po nalepení sa polykarbonátová platňa Lexan™, Carboplak®, Macrolux®  spolu s páskou musí uzavrieť ukončovaním profilom, ktorý chráni pásku pred poškodením a priamym pôsobením poveternostných vplyvov.  Pre čo najlepšie utesnenie spoja „doska a profil“ je nutné použiť silikónový tmel. Touto aplikáciou dosiahnete maximálne predĺženie životnosti a číry vzhľad polykarbonátových dosiek na vašom diele. Či už je to pergola, terasa, altánok, prestrešenie, zimná záhrada, balkón, …


OSTATNÉ PRÍSLUŠENSTVO

K montáži polykarbonátových platní Lexan™ je tiež potrebný drobný spojovací materiál – skrutky, podložky, príchytky a tmely.